Život je rozmanitost; rozmanitost tvarů, barev, druhů, řečí, kultur, názorů. Život je také neustálá změna. Proto mě nepřestává fascinovat.

At Hayburn Wyke beach

Od malička jsem v sobě nosila touhu poznávat daleké kraje, exotické kultury a také lásku k divoké přírodě. Ačkoliv jsem tedy vystudovala psychologii na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, brzy jsem před psychologickou praxí dala přednost dobrodružnějšímu životu na cestách.

Patřím asi ke šťastným lidem, protože jsem měla možnost splnit si své dětské sny a cestovat, spolu s fotografem a dobrodruhem Jiřím Novákem, mimo jiné k původním kmenům ostrova Nová Guinea, rozmanitým národům Afriky, nebo do posledních nedotčených pralesů jihovýchodní Asie, Jižní Ameriky a Konga.

Mým druhým domovem se v pauzách mezi cestami stala Velká Británie, kde jsem strávila celkem téměř šest let. Přestože mám velmi ráda britskou kulturu i mentalitu, začalo se mi časem stýskat po českých lesích a loukách.

V současné době se kromě česko-anglických překladů věnuju také monitoringu beskydských šelem v rámci projektu Vlčích hlídek Hnutí DUHA. Dál se také intenzivně zajímám o situaci domorodých kmenů a samozřejmě mi není lhostejné žádné téma týkající se životního prostředí, ať už jsou to klimatické změny či globální úbytek biodiverzity, nebo často necitlivé zacházení s českou krajinou.

Překladatelstvím se profesionálně zabývám od roku 2015. Za tuto dobu jsem získala řadu zkušeností s překlady různých druhů textů včetně obchodně-právních dokumentů, odborných textů a dalších. Pravidelně také překládám články o velkých šelmách pro web selmy.cz / carnivores.cz

Co překládám: